keçe bebek şekeri yapıyorum - Yanık Tencere

15

Mart
2013

keçe bebek şekeri yapıyorum

Yazar: hiko  |  Kategori: keçe  |  Yorum: Yok   |  2.621 Kişi Tarafından

 

etiket

Küçük hanım için keçeden bebek şekeri yapmaya başlıyorum. Aslında hazır satılanları da var ama . Benim yaptıklarımın daha anlamlı olacağını düşündüğüm için biraz uğraşmaya karar verdim. Daha önce elime hiç birşey alıp dikmişliğim yok. Misal çorap yırtıldığında direk çöpe şutlarım. Atletin kol altı giderse ondan çok güzel cam bezi olur kanımca. Yani bu keçe işine nasıl bulaştım bilmiyorum. Öyle tatlı resimler vardı ki internette bende yapabilirim yahu dedim ve Şeker suratı kemeraltına yolladım. Orada metresi 4 buçuk liradan rengarenk keçeler ve keçe iğnesi alıverdi bana. İçini doldurmak için elyaf ve hayvancıkların gözleri için boncuk aldırmayı unutmuşum. Onlar içinde hafta içi bir akşam Karşıyaka çarşıya inmeyi düşünüyorum. Ah bu arada nasıl bişey yapmayı düşünüyorsun soruları olabilir. Böyle rengarenk sevimli hayvanlar yapıp içlerini elyafla dolduracağım. Sonrasında sırtlarına lavanta torbaları yükleyip buzdolabına asılabilmeleri için magnet ekleyeceğim.

Az önce keçeden çok şeker bir zürafa yapmayı denedim. Göz için boncuğum olmadığından küpemin tekini o heyecanla söktüm. Oldukça sevimli oldu doğrusu. İçinidoldurmadan ve kenarlarını dikmeden paylaşmıyacağım. Az merak edin 🙂 Bi atlet dikmekten aciz ben keçe bebek şekerini yapacağım huhaha çok komik.

Bu arada  Bu gün evmanyadan sipariş verdiğimiz bebek odası duvar etiketi geldi. Üstte görebilirsiniz. Bebeğin odasını pembe boyamak istemediğimiz ve mobilyalarını bembeyaz almayı tercik edeceğimiz için bizde duvarları ve odanın içindeki diğer eşyaları renkli almaya karar verdik. Pespembe değil ama dikkatinizi çekerim 🙂

keçelerim

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.