10 zürafa sirkten kaçtı. Sayının artması bekleniyor. - Yanık Tencere

25

Mart
2013

10 zürafa sirkten kaçtı. Sayının artması bekleniyor.

Yazar: hiko  |  Kategori: keçe  |  Yorum: 2  |  3.096 Kişi Tarafından

zürafalar 3

Muhabirimizin olay yerinden bildirdiğine göre sirkten kaçan 10 zürafa oldukça eğlenceli vakit geçiriyormuş. Sorumlunun bir an önce yakalanarak işine devam etmesi gerektiğini bildiren eğlenceye alınmamış bir hayvancık ” kurtarın bizi bu şirin şeylerden! üç ay daha nasıl dayanacağız?” diyerek sitem etti 🙂

zürafalar 2

Huhaha… gördüğünüz gibi çorap yada atlet söküğü dikmeyi gıdım beceremeyen ben minnak kızçem için bebek şekeri yapmayı başardım. Bu iki günde dikmeyi başardığım ilk serim. Sonrasında fil, baykuş ve maymun yapmayı deneyeceğim. Nasıl yaptığıma gelirsek. İnternetten keçe bebek şekeri yapan maharetli ellerin görsellerini kullanarak kendi kalıplarımı çıkardım. Hepsini birbirine dikip, boncuk elyaf kullanarakta içini doldurdum. Bu kadar sevimli olacaklarını bende beklemiyordum işin açıkçası. Dün kendime minicikte bir silikon tabancası edindim. İlk 50 hayvancık bittiğinde kemeraltına gidip magnet ve lavanta alacağım. Şeker yerine lavanta koymak daha hoş olur gibime geldi. Böylelikle isteyen buzdolabı için magnet olarak kullanır isteyende çamaşırlarının arasına koyarak anı olarak saklar.

zürafalar

Şimdi Evde 10 tane dombili filcik var. Kuyrukları için öğle tatilinde mavi yün alacağım. Sonrasında uçlarına kurdela iliştirip daha şirin bir hale bürünmelerini sağlayacağım. Bizim işyerinden güzeller güzeli arkadaşım Çiler de bana daha öncesinden kalan kapı süsü için simit getirecek.Simidi kullanmadan önce sevimli bir kumaşla sarıp sonrasında yaptığım her hayvandan silikonla üzerine yapıştıracak ve en üstede minnak kızımın ismini keçelerden yaparak oluşturacağım. Açıkçası bayıldım bu keçe işine. Şeker hamurundan bile çok sevdim. Yakın zamanda alışverişe çıkarsam bir sürü sade bebek tacını keçelerimi kullanarak süslemek istiyorum. Ayrıntıları sizlede paylaşırım. Şimdilik hoşçakalın.

yorumlar:

2 Yorum Yapılmış!

  piano derslerim

  Ara 24, 2015

  zürafalar çok şirin artsınlar.zaman yetmiyor sanırım

  Cevapla

   hiko

   Şub 28, 2016

   evet zaman yetmiyor. Daha fazla dikmek isterim ancak bu seferde kızıma vakit ayıramam.

   Cevapla

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.