ızgara domates - Yanık Tencere

5

Ekim
2011

ızgara domates

Yazar: hiko  |  Kategori: küçük şeyler, salatalar  |  Yorum: Yok   |  2.645 Kişi Tarafından

Tipinden ne olduğunu belli ediyordur umarım. D90 makinaya rağmen yeteneksizlik ve otomatik çekim biraraya gelince böyle oldu. İlk olarak makinayı aldığımda süper ötesi fotoğraflar çekeceğimi sanmıştım ama yanılmışım. Marifet makinada değil yetenekte , objektifte değil gözdeymiş meğer. Olsun ne yapalım idare edeceğiz. Keşke öğrenebilmek için özel bir çaba gösterebilsem. Ama yapamıyorum maalesef. Burada bir köşe yayınlasamda adına D90 ile, nasıl fotoğraf çekmeyi öğrendim yada d90 öğreniyorum yada d90 la öğrenmeyi deniyorum gibisinden. Ozaman belki azmeder öğrenirim bu işi. Yapayım yada yazayım ama işin ucunda rezil olmak var. Şeker suratlımda bi tripod alalım hallolur gerisi daha süper çekersin diyor. Sonuç şimdiden belli net fakat, otomatik çekimdeki ruhsuz fotoğraflar. Uff çok rezil bir durum yaa.

Fotoğraf çekmekten bir gıdım olsun anlamasamda yemek yapmayı biliyorum. Yada bildiğimi sanıyor olabilirim. Şimdiye kadar kimse Böeğğğğ demedi. Ha tencerelerin dibini tutturuyorum arada bir, o ayrı tabii. İşten yorgun geldiğim ve sürekli yapmam gereken birkaç şeyin hepsini aynı anda yapmak zorunda kaldığım için ocak yada fırındaki zavallı yemeği unutmam normal değil mi şimdi? EVET değil be değil. Ne yapayım unutkanım ve gamsızım.Amaaan boşverin be ben size bu domatesleri anlatayım;

1 domates için;

tabikide 1 domates

yarım yeşil biber

2 diş sarımsak

tuz

zeytinyağı

Mangalınızın dumanı savrulurken, domatesinizin içini boşaltın, etli olsun ama, öyle dolma yapacak gibi incecik kalmasın. içine biberi ve sarımsağı dilediğiniz şekilde kayup tuz ve zeytinyağı gezdirin. Izgarada 4-5 dakika domates yumuşamaya başlayıncaya dek tutun. Off misler gibi. Şimdi tavukmu balıkmı köftemi artık yanında ne varsa onunla birllikte yiyebilmek için tabağınızdaki domatesinizi çatalla ezin ve karıştırın. Anında servis budur işte. Afiyet bal şeker olsun efem.

 

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.