ıce tea jölesi ve kırmızı meyveler - Yanık Tencere

7

Temmuz
2011

ıce tea jölesi ve kırmızı meyveler

Yazar: hiko  |  Kategori: Tatlılar  |  Yorum: Yok   |  2.806 Kişi Tarafından

Home tv izlerken dikkatimi çeken bi tatlı bu. Asıl adı montbasillac jölesi ve kırmızı meyveler. Yani programı sunan adam öyle dedi. Bu kanaldaki tarifler çok güzel özellikle Fransız yemekleri yapan kirli sakallı abininkiler, fakat gel gör ki ; efendim bu tatlıyı yaparken ben şu kadar şeker, bu karışımı hazırlarken şu kadar su kullandım, siz bu kadar kullanın demiyor. meyveleri kaba koy, bir başka yerde montbasillacla daha önceden hazırladığın jelatini karıştır. İşte bitti bu kadar. Kardeşim ben nereden bileyim ne kadar jöle ne kadar sıvı kullandığını? anlatıver işte hem sevaba girersin fena mı ya?

Ben alkol kullanmadığım ve eşimde buna ve bana bağlı olarak kullanamadığı için ben bu tatlıyı türkçeye şöyle çevirdim; ıce tea jölesi ve kırmızı meyveler. Bunun için ben tatlıda ıce tea kullanacağım. Ama siz isterseniz elmalı jöle ve kırmızı meyveler yada portakallı jöle ve kırmızı meyveler yada fransız haliyle deneyebilirsiniz. Ben ıce tea kullandım. Tadı çok hafif. tavsiye ederim

1 paket hazır jöle

jöle paketinin arkasındaki su miktarına göre ıce tea yani 400ml

1 bardak ahududu

1 bardak kiraz

1 bardak çilek

Çilekleri değişik şekiillerde ikiye bölüp diğer meyvelerle birlikte tatlı kalıbımıza yerleştiriyoruz. Karışık ve rastgele yerleştirme yaparsak daha alımlı görünecektir. Daha sonra jölemizi ice tea kullanarak hazırlayıp meyvelerimizin üzerine yavaşça döküyoruz.Buzdolabında soğumaya bıraktığımız tatlımız 3-4 saat sonra jöle donduğu zaman  hazırdır.

 

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.