İMZA KARIN

4

Mayıs
2013

İMZA KARIN

Yazar: hiko  |  Kategori: küçük şeyler  |  Yorum: Yok   |  8.237 Kişi Tarafından

imzakarınLale Manço Barış Manço’ya mektup yazdı, Cemre hanım M.Ali Biranda. Bende yazdım şeker surata.  128 mektup toplandı çok güzel bir kitap oldu. Satış rekorları kıran  İmza Kızın’ın devamı niteliğindeki “İmza Karın” Yarın  raflarda.

22 Mayıs için İzmir’de Hayal Kurdum Kitabevi’nde bir imza günü buluşması var.  Olur da erken vakit yavrulamaya ya da heyecandan ölmeye kalkmazsam orada olacağım. Beni yakamdaki karanfilden değil, şişmanlamaktan pörtlemiş gözlerimden ve alamet-i farikam olan göbeciğimden tanıyabilirsiniz.

Hikmet Çelik

Nam-ı diğer “Hiko”

Bu arada  “keşke ben de kitapta olsaydım” diyen olursa,imzakarin@gmail.com a mektubunu yollarsa blogda yayınlanacakmış. Sonra demedi demeyin.

İyi okumalar!

 

BASIN BÜLTENİ          

“İmza: Kızın”dan sonra sıra “İmza: Karın”da!

Kadınlar, hayatlarında iz bırakan erkeklere mektup yazınca…!

İMZA: KARIN Mayıs’ta tüm kitapçılarda!

Kadınlar, “İmza:Kızın” derken önce hayatlarındaki ilk erkek olan babalarına mektuplar yazdılar. Yanlarında olan, olmayan veya bir kez dahi göremedikleri babalarına… Şimdi kız çocukları büyüdü, hayatın içinde kadın olarak durmayı öğrendi. Bu defa, hayatlarında öyle ya da böyle, iyi ya da kötü, kısa ya da uzun süreli izler bırakmış veya bırakacak olan erkeklere anlattılar yaşadıkları duyguları. Bir resmi imza olsun olmasın, kimi kocasına, kimi sevgilisine, kimi kaybettiği ruh eşine, kimi nefret ettiği “eski” eşine, onu terk eden sevgilisine, kimi de arayıp da hiç bulamadığı o erkeğe yazdı mektubunu.

Farklı sosyo-kültürel yapılardan, farklı yetiştirilme biçimlerinden, farklı duygusal temalardan gelen 100’ü aşkın kadının hayatlarında iz bırakmış, bırakan, bırakacak erkeklere yazdığı mektuplardan oluşan “İmza: Karın”, kadınların hayatı paylaştıkları erkeklerden neler beklediğini farklı yönlerden gün ışığına çıkaran bir kitap. Yaşı, mesleği, kocası kim olursa olsun, kadın her yerde kadın ve kadın olmanın özü ile kadınların beklentileri aslında birbirlerinden çok da farklı değil.

“İmza:Kızın” ekibinden Banu Özkan Tozluyurt’un yayına hazırladığı “İmza:Karın” Mayıs ayından itibaren kitapçıların raflarında yerini alıyor. Bazen kendinizi, bazen hayat arkadaşınızı bazen de çok yakından tanıdığınız kişilerin en saklı hayallerini okuyacağınız kitabın geliri de, çıkış noktası ile çok uyum sağlayan bir amaca hizmet için ayrılıyor: “İmza: Karın” kitabının telif geliri, kadınların huzurlu, mutlu ve kendilerini ifade edebilen bireyler olması için faaliyet gösteren Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği STET için bağışlanacak.

Kadın gözünden yaşamın detaylarını, kadının kalbinden geçen aşkın izlerini yakalamak istiyorsanız, “İmza: Karın” size yüzlerce farklı pencere sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: Banu Özkan Tozluyurt – banuduru@gmail.com

banu@banutozluyurt.com

0542.427.31.37

www.imzakarin.com

facebook.com/imzakarin

twitter/imzakarin

 

 

 

EDİTÖRE NOT:

Banu ÖZKAN TOZLUYURT 39 yaşında, yönetim danışmanı. BT Danışmanlık adlı şirketin sahibi. Yönetim, iletişim, kişisel gelişim konularında eğitimler verip danışmanlık yapıyor. Yaşam koçluğu sertifikası sahibi yönetici/kişisel koçluk yapmakta. Yazmayı, okumayı çok seviyor. Hayat Çocukla Güzel, İmza Kızın adlı yayınlanmış kitapları mevcut. Gezi, kişisel gelişim, gündeme ait yazılarını www.banunundunyasi.com da okurlarıyla paylaşıyor.

STET DERNEK :   SINIR TANIMAYAN EBEVEYNLER TOPLULUĞU -STET- verdiği eğitimler ve danışmanlık desteği ile gelecek nesilleri yetiştirecek kadınlara, hayatlarını iyileştirme ve kendi çözümlerini bulma yetisini kazandırmayı amaçlayan yeni nesil bir dernek olarak dikkat çekiyor. Ülkemizdeki kadınlara insan hakları, anayasal haklar, sağlık sorunları, psikolojik destek gibi pek çok konuda makro ve mikro ölçekte danışmanlık hizmeti veren STET Dernek, kendi etkinlik alanı içerisinde bulunmayan tüm yardım taleplerini, kendi uzmanlıklarındaki diğer derneklerle paylaşarak koordineli olarak sonuca ulaştırıyor. STET Dernek, çocukların toplumun geleceği olduğu bilinciyle hareket ederek,  ebeveynlerin anne ve baba olmak, çocukların ihtiyaçları, dönemleri, davranış biçimleri konusunda bilinçlendirilmesi ile daha doğru yaklaşımla, çocuklar yetiştirilmesini amaçlayan projeler geliştirir ve etkinlikler düzenler.  Kendini bir yardım derneği olarak tanımlamayan STET Dernek, uzun vadeli çözümleri eğitim projeleriyle hayata geçiren yeni nesil bir dernek bakış açısını benimsiyor. Bu anlamda “gönüllü bir akademi” görevi üstlenerek;  ”Hukuk, Kişisel Gelişim, Ebeveynlik, Kariyer,  Girişimcilik,  Meslek Edindirme” konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak, kadınları ihtiyaçları olan alanlarda konunun uzmanlarıyla buluşturuyor. www.stetdernek.org

 

 

 


İMZA:KARIN YAZAR LİSTESİ –alfabetik sıra

Önsöz-Banu Özkan TozluyurtStet Dernek yazı-Ayşe TolgaGiriş- Aşkım KapışmakArmağan PortakalArzu DinçbaşArzu KaraArzu Koç

Ayça Erdura Ozar

Ayça Yamandağ Çatalyürek

Aydan Ermiş

Aylin Anne

Aylin Köksal

Aynur Tümen

Aynur Uzun

Aysel Özkan

Ayşe Erbulak

Ayşe Serpil Şengör

Ayşegül Çıdamlı Uygurer

Ayşen Peren

Ayşenil Şamlıoğlu

Bahar Karakaya

Bahar Tapkaç

Berfu Arslan Ağırsoy

Berna Agun Poyrazoğlu

Berna Cerit Engin

Berna Laçin Eşiz

Bilge

Birsen Sayar

Burcu1Anne

Burcu Ersöz

Cemre Birand

Çiçek Dilligil Öztoprak

Çiğdem Kırıkoğlu

Defne Ongun Müminoğlu

Deniz Uğur

Denizin Yıldızı

Derya Coşkundeniz

Dolly Karlıyol Tosun

Ebru Hekimoğlu

Ece Banu Özan

Ece Seçkin

Ela Alkan Dereköylü

Elif Tokgözoğlu

Emel Mutlu

Emel Özenç Göver

Emine Duran

Emine Gönel

Emine Gülsen Danacı

Engin Akgürgen

Esra Aylin Akalın

Evren

Evren Özalkuş

Fatma Erdem

Figen GürdölFigen MidilliFiliz PaşaoğluFulya Alp ÇobanFunda AksuFunda ErkoçGamze Gözalan

Gamze Sayar

Gonca Keskin

Gözde Acar

Gül Meyenay

Gülden Işık

Gülser Gerçek

Gülter Özgür

Gülümse

Güneş

Güngör Ekinci Sağlık

Hafize Şentürk Sualp

Hikmet Çelik

H.N.E

Işık Taçoğlu

İlkim H. Karaca

İlknur Atalkın

İlknur Tatlı

İpek Ülkeroğlu

Lady in Red

Lale Celepoğlu

Lale Manço Ahıskalı

Leyla Erdura

Melek Öztürk

M. İrem Afşin

Muhteşem

Müge Oruçkaptan

Müge Yamanlıca Tuncay

N.K.

Nilgül Doğan

Nur Gül

Özge Uzun

Özgür Vahide Dinç

Özlem Öztürk

Özlem Uysaler

Parla Şenol Basmacıgil

Pollyanna

Renan Uzer

Sabriye Sezgin Birben

Seda Kalay

Sema Hayrioğlu

Serer Demirel

Serpil Berat Kubak

Serpil Demir

Servet Derya Değerli

Servet Erkenez

Sevinç Eryurt

Sibel TahiroğluSibel ZobuSinem HayrioğluSühendan OrayŞadıman ŞenbalkanŞadkamŞahver Koçulu

Şengül Hablemitoğlu

Şirin Tekin

Şule Yüksel Mutluay

Tansu Oskay

Taylan Kümeli

Tuğba Akdağ Ozan

Tuğba Zakoğlu

Tülay Yazgan

Tülin Kaymakçı

Vuslat Sena Akay

Yağmur Bulut

Yasemin Sungur

Yonca Tokbaş

Zeliş Kurt

Zeynep Aydemir

Zeynep Göktaş

Zeynep Yaman

 

 

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.