İmza Karın İzmir Buluşması

26

Mayıs
2013

İmza Karın

Yazar: hiko  |  Kategori: küçük şeyler, tencere dibi  |  Yorum: 1  |  2.604 Kişi Tarafından

942180_10151472802253299_552727612_n

İmza Karın  İzmir buluşması için şeker suratı, 35. haftasında seyreden hamileliğimi ve buna bağlı koca göbeğimi alarak Hayal Kurdum kitabevine gittim bu perşembe. Kitabevinin içi hınca hınç doluydu. Yazarlar, onların aileleri ve kitabını imzalatmak isteyen onlarca insan hep bir aradaydı. Ben ömrümde ilk defa imza gününe yazar olarak gidiyor olmanın acemiliğiyle, yanıma kalem almayı unutmuştum. Görevlilerden rica edince bana kalem sağlamakta gecikmediler ama nedense ilk 10 dakikada ödünç aldığım kalemi kaybetmeyi başardım. Sonrası zaten tam bir hiko klasiği;

-kitabımı imzalarmısınız?

– büyük bir zevkle hemde. Kaleminiz var mıydı?

yada şu şekilde;

kaleminizi ödünç alabilir miyim?

Genelde yazarlardan kitabım için imza  alırken oldukça heyecanlanır, kitapta kurduğu her bir cümleyi kafasında tasvir edip sayfalara dökmesine hayran kalır, ağızlarından benim için çıkacak tek bir kelime için baygınlık geçireceğimi düşünürdüm.Hani şu sivilceli ergenlerin castiiiiin diye bağrınmaları gibi, bende yazarın ismini haykırmamak için zor tutardım kendimi. O gün ilk defa bu kadar çok yazarı bir arada görüyor, ilk defa bu kadar çok yazardan imza alıyor ve ne gariptir ki bende onlardan biri olduğum için kitap imzalıyordum. İnsanlık için küçük, benim içinse dev bir adım 🙂

941540_10152847319235626_1248607649_n

Yukarıda ki fotoğrafı Figen Karavas çekmiş. Tabi resmin güzelliğinden en üsttekinin de ona ait olduğunu anlayabilirsiniz. Bu anlamlı günü kendi objektifinden ölümsüzleştirdiği için kendisine teşekkür ediyorum.

imza karın yazarları

Geçen hafta cumartesi günü, işyerinden arkadaşlarla Kipa Çiğli de yemek yedikten sonra Joker mağazasından kızçeme şirin elbiseler almıştım. Kasanın önünde, elinde bebek arabasıyla sıra bekleyen arkamdaki hemcinsime, kullandığı pusetten memnun olup olmadığını sormuştum. O da konuyla ilgili fikir vermişti. Bu perşembe onu tekrar gördüm. O da tıpkı benim gibi eşine mektup yazmış ve mektubu kitapta yayınlanmıştı. Kadere bakın! Birbirimizden imza alırken tesadüf eseri tanışmış olmamıza oldukça şaştık. İsmi Zeliş ve o da benim gibi bir blog yazarı.  blogunu okumak isterseniz tık tık.

yazarlar

Kitaptan elde edilecek gelirin, verdiği eğitimler ve danışmanlık desteği ile gelecek nesilleri yetiştirecek kadınlarımıza, hayatlarını iyileştirme ve kendi çözümlerini bulma yetisini kazandırmayı amaçlamış yeni nesil bir dernek olan STET ‘e  bağışlandığını da söylemem gerek.

922715_10151472790553299_1451726258_n

Son olarak Böylesine anlamlı bir proje için bizi bir araya getiren güler yüzlü, tatlı sözlü insan Banu Özkan Tozluyurt’a binlerce teşekkürlerimi sunuyorum. İmza Karın İzmir Buluşması ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

 

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    Özlemaki

    May 30, 2013

    Gönülden tebrik ederim!

    Cevapla

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.