hastalık yazısı - Yanık Tencere

26

Haziran
2012

hastalık yazısı

Yazar: hiko  |  Kategori: küçük şeyler  |  Yorum: Yok   |  2.401 Kişi Tarafından

Üzgünüm uzun süredir yazı yazamadığım için. Geçerli sebeplerim vardı ama bilmelisiniz. Pamuk annem bu altı ay içerisinde gerçekleşen iki ameliyatına ek olarak bir ameliyat daha geçirmek zorunda kaldı. Son seferinde apandisti patlamıştı. Sağolsun Karşıyaka devlet hastanasinde ki o hipokrat amcamın yeminini etmiş pek okumuş bilgili doktorlarımız, pamuk annemin endişelenmesine gerek olmadığını sadece idrar yolları enfeksiyonu geçirdiğini söyleyip, yazdıkları ilaçları aksatmadan kullanırsa iyileşebileceğini de ekleyerek eve yollamışlardı. Bir hafta boyu ilaçları kullanan pamuğumun ağrıları geçmek yerine dahada şiddetlenince evlerinin hemen yakınında bulunan medicalpark hastanesine muayeneye gitmiş. Doktor 1 saatlik röntgen,muayene dizisinden sonra zaten önceden patlamış ama mucize eseri pamuk annemi zehirlememiş olan apandisi 4 saat süren bir operasyonla temizlemişti.   Ameliyat öncesinde masada kalacağını söyleyip bizden helallik alan Pamuk annemin biraz morali düzelir, gülümser  diye şaka yollu bak doktora estetik dikiş istediğini söyle demiştim. Oda aynını söyleyince teyzecim bak sen yaşadığına şükret demişti doktor.

Bu sefer ki ameliyat, yerinden fırtlayan yağlar için yapılacaktı. Bağırsak ve yağların bulunduğu bölgeye iki saat süren bir operasyonla  doktor yama yapıldığını söyledi.Pamuk annem bu sefer de doktora önceki ameliyatında göbeğinin aşağı düştüğünü ve kaldırması gerektiğini söyledi. Birde ekleyiverdi bak doktor bey ameliyata tek girme yapamazsın  😆

Sağolsun Op. Dr. İsmail Özsan bey yeniden başarılı bir ameliyat gerçekleştirerek pamuğumu iyileştirdi. Ameliyattan sonra iki gece hastanenin oteli aratmayan lüks odasında kaldık. Aslında ben bir gece kaldım. Hastanedeki temizlik personelinden, doktoruna kadar güler yüzünü esirgemeyen herkese çok  teşekkür ediyorum.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.