erken teşhis hayat kurtarıyor - Yanık Tencere

28

Mayıs
2012

erken teşhis hayat kurtarıyor

Yazar: hiko  |  Kategori: faydalı bilgiler  |  Yorum: Yok   |  2.507 Kişi Tarafından

Hayat; seni şimdi başka bir yönünle tanıyorum.Allah’ın kusursuz sanatını, hiçbir yaşanmışın alemde rastgele sonuçlanmadığını; biz unutsak da dünya aleminde hiçbir sebebin unutulmadığını öğreniyorum.Ve Rabbim sana bir kez daha hayran oluyorum.Benim için neyi uygun gördünse onu en başından ve heyecanla kabul ediyorum.Kaldıramayacağımız şeyleri bize vermeyeceğini biliyorum. Ve yardımını diliyorum… Çünkü varlığımın ve acziyetimin derinliği karşısında sana verdiğim ve vermek istediğim sözlerimi tutamamaktan korkuyorum.
Hikmetinden sual olunmaz Rabb….

Böyle yazmış teyzemin büyük kızı duvarına. Şükür etmiş her şeye rağmen. Erken teşhis hayat kurtarıyor. Türkan ablam anestezi uzmanı, göğsünün üzerindeki 1 cm çapındaki minik bezeyi ailemizde hiç kanser vakası olmadığı için önemsememiş. Ufak bir kisttir demiş. Son bir ayda iyice büyüyünce bir arkadaşına göstermiş. Hemen o gün dört saat süren bir ameliyata almışlar. Göğsünde ki büyük bir kanser kütlesiymiş. O zaman kabullenip tevekkül etmiş. Yukarıda ki yazıyı da hemen sonrasında yazmış. Duyunca apar topar İstanbul’a gittik. Gözlerimiz dolu dolu, dilimizde dualar kapısına vardığımızda küçük kardeşi Dilek ablam telefon edip patoloji sonuçlarının temiz çıktığını haber verdi. Apartmanın girişinde sevinçten zulu dansı yaptık. Ablamın kisti başlangıç evresinde olduğu için buna İn situ kanser deniliyormuş. Böyle olup alınan kütle vücudun başka taraflarına yayılmadığı için kemoterapiye gerek kalmıyormuş.

Pek duygusal bir yazı olmadı biliyorum.  O zamanki düşüncelerimi kafamdan silmek istiyorum çünkü. Şimdi ablam çok iyi. altı ay kadar ilaç tedavisi görecek ve bu onun iş ve sosyal yaşamını etkilemeyecek. Güzel gözleri, içten gülümsemesi ve  dup duru güzelliğiyle bize neşe vermeye devam edecek. Sizde vücudunuzda küçükte olsa bir değişiklik hissediyorsanız, ufak bir beze, görüşteki daralmalar,iştahsızlık yada daha önce olmamış olağan dışı bir şeyle karşılaşırsanız vakit geçirmeden bir uzmana görünün.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.