hangi bebek arabası

27

Ocak
2014

Hangi bebek arabası?

Yazar: hiko  |  Kategori: alışveriş, bebeksel şeyler  |  Yorum: Yok   |  4.006 Kişi Tarafından

stroller-bebe-confort-elea_7

Zamanında bebek arabası araştırmasına o kadar dalmıştım ki tam kafayı yemek üzereyken şeker surat duruma el attı. Bundan alacağız dedi. Bebeconfort Elea’nın kırmızı pusetini internetten gösterdi. Bende bir şey diyemedim. Çünkü hayır o değilde şu olsun diyebileceğim bir modelde karar kılamamıştım. Arabayı almaya gittiğimizde aynı markanın Loola modeli de gözüme çok hoş göründü. öncelikle görüntüye önem veren şeker surat ise koca tekerleklerin daha havalı durduğunu söyleyerek beni ikna etti. Sonuçta bebek arabamızı ve ilk altı ay kullanacağı, oto koltuğu kılıklı ana kucağımızı aldık. Hemde daha 1 aylık bebeğimizi arabanın üzerine koyup deneyerek. Mağazaya orijinal anakucağında gelen Duru hanım da pek afilli yeni bebek arabasında, yağ gibi kayarak yolları arşınlamaya o dakika itibariyle başladı.

Passeggino-Elea-Sweet-Cerise1

  • Bebek arabamız hafif değil ama ilk 6 ay zaten hafiflik aramıyormuş insan.
  • Tekerleklerin büyük olması bize çok avantaj sağladı. Bu sayede analı kızlı gezerken bebek arabasıyla yolculuk etmek gerektiğinde başka hiç kimsenin yardımı olmadan, koca tekerlekler sayesinde hoop diye otobüse inip binebiliyoruz.
  • Aynı şekilde ana kucağını kolayca çıkarıp taksiye yerleştiriyor ve gövdeyi tek hareketle kapatarak en küçük bagaja bile sığdırabiliyoruz.
  • Emniyet kemeri sayesinde içim rahat, araba öyle dev tekerleklere sahip değil ve dağ bayır demeden yolları aşıyor. Manevra kabiliyeti harikulade, tek elle bile kullanabiliyorum. Adeta bebek 4X4’ü
  • Arabanın rengini kırmızı aldık çünkü sonraki bebeğimiz oğlan olursa onun içinde kullanmak istiyoruz.
  • Kullanılan kumaşlar fevkalede güzel olduğu için bebeğimiz içinde hiç terlemedi buda biz ebeveynler için büyük bir artı demek.
  • Elea çift taraflı kullanılabilen bir bebek arabası, ama öyle tek seferde hoppadanak diye değişmiyor. Zaten öyle bir şeye de ihtiyaç duymuyorsunuz. 7. Ayına giren Duru ile hep göz göze olmak istediğimiz için dışa dönük hiç kullanmadık.
  • Anakucağının kolayca gövdeden ayrılmasına, bebeği bu sayede sepet gibi taşıyabilmenin rahatlığına o kadar alıştı ki henüz pusete geçiş yapamadık. Bakalım bu ayda kullanalım ayakları ana kucağından dışarı çıkarsa pusete ebedi geçiş yaparız.

Bebeconfort Elea modeine sıcak bakamayanlar Chicco liteway plus düşünebilirler. Anakucağı pusete takılarak kullanılan bir model. Bebek 6 ayını geçtikten sonra rahat, kullanışlı ve gösterişli bir baston pusetiniz oluyor.

 

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.