Kuşadası Tatili - Yanık Tencere

3

Temmuz
2012

Kuşadası Tatili

Yazar: hiko  |  Kategori: küçük şeyler  |  Yorum: Yok   |  2.219 Kişi Tarafından

İki günlük  tatilden anca  bir post çıkarabildim. Beceriksizim işte ne yapayım.Yüzmekten ve her tarafı arşınlamaktan fotoğraf çekemedim. Makineyi yanıma da almadım zaten birileri götürür sonra uğraş dur diyerekten. Ama çok eğlendim. Yüz yüz ellerimim nine gibi oldu.

Kadınlar plajı çok kalabalık olmasına rağmen yüzme bilmeyen sürüsüne bereket insanla dolu olması muhtemel olduğu için bizim kulaç attığımız yerler boştu. Şeker suratın boyu maşallah 1,92 olduğu için yüzme bilmese de pek derin olmayan denizde çok eğlendi. Sanırım daha çok seferler buraya geleceğiz. Plajda şemsiyeye 5 kağıt şezlonglara 5 kağıt bayılınca neden beach clup ziyaretine gitmedik ki diye düşünmedim değil. Ama ne yapalım geldik bir kere, bayılacağız artık tıklım tıkaş halk sahilindeki plastik şezlonlara 5 liras.  esnaf kardeşler  öyle kazıkçı ki kutu kola 3 lira, su 1 lira yani İzmir de ne kadara alıyorsanız resmen 2 katı. Son zamanlarda yerli turistte kazıklanmaktan bıktığı için daha uğrak sahillere gidiyormuş zaten, Alaçatı yada ıldırı gibi. Haklılar valla. Burada kalabalık Kuşadasında kazıklanacaklarına gider Sosyete mekanı Alaçatıda kazıklanırlar üstünede havasını atarlar dimi ya.

Plaja gitmeden önce çok fazla adidaslı ergenin sahil versiyonuyla karşılaşacağıma dair yazılar okusamda onlardan pek bulamadım. Böyle olunca da oldukça keyifli ve sakin delen gözler olmadan misler gibi güneşlendim.

Kuşadası kalesi’ nin harika bir manzarası var.Oraya uğramadan sakın geçmeyin.

Kuşadası na İzmir’den gidebilmek için semt garajından kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Pamukkale, Metro ve Kamil koç otobüsleri 10 tl karşılığı bir buçuk saatte ulaşım sağlıyor. Kuşadası’ndan sonra kadınlar plajına gitmek için de 5 numaralı dolmuşlara binebilirsiniz. İyi tatiller.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.