Göbeksel tembellikler

14

Haziran
2013

Göbeksel tembellikler

Yazar: hiko  |  Kategori: bebeksel şeyler, hamilelik  |  Yorum: Yok   |  2.382 Kişi Tarafından

Bebeğin doğmasına uzuunca bir süre var diye beklerken, salı yada çarşambaya hazır olmamız gerektiğini duyduğumdan itibaren hazırlıklarımı hızlandırdım. Son beş gün içine girdiğimi söylemem gerek. Şeker surat 21 hazirana kadar tut, yengeç burcu oluversin diyordu ama erkenden olacağı için bizim kızda tıpkı benim gibi ikizler burcu olacakmış gibi görünüyor. Valla evde iki tam deliyle uğraşmak zorunda kalacak şeker surata, Allah sabırlar versin diliyorum.Yazmayalı neler yaptım kısaca üzerinden geçeyim, birde siz çok meraklanmayın diye zirve yapmış göbeğimle fotoğrafımı yayınlayayım, rutine dönerim artık diye düşünüyorum. Yada yanılıyorumdur, bebek olduktan sonra nefes alamayacak kadar yoğun olurum kim bilir. Buyrun buradan göbeksel tembelliklerim:

262448_10152779730805626_932325382_n

  • Bebek arabasını o mu olsun bu mu olsun diye aranıp dururken ne kadar araştırma yaparsak, o kadar kararsız kaldığımızı gördüğümüz çıkmazda bırakmaya karar verdik. Arkadaş dünyaya geldiğinde zaten uzunca bir süre evde hapis kalacağımızdan, evden çıkar çıkmaz kendisinin beğenisine sunmayı amaçlıyoruz. Böylesi daha mantıklı olacak sanırım.
  • Bebeğin mobilyasını 1 ay önce almıştık ama ben duvarı için isimlik yazmadığımdan henüz paylaşmıyordum. Zaman kalmadığı için odayı tamam etme işi doğumdan sonraya kalacak. Önümüzdeki günlerde size bu sevimli odayı nasıl toparladığımla ilgili bir yazı yayınlayacağım.
  • 10 haziran doğum günüm olduğu için annemler bu pazartesi kutlamaya geldiler. Büyük teyze cuçi ( ayyy cuçi teyze olacak beee) Tiny love ev tipi ana kucağı almış yeğenine. Severek kullanacağından eminim.
  • Salı günü bizim tabu ekibi son kez bir araya geldik bizim evde lafladık hepsini çok seviyorum ama o kadar beceriksizleştim ki onlara ikram etmek için güzel şeyler hazırlayamadım. Yemek blogu yazarı olarak utanarak söylüyorum ki hazır kurabiye-pastalarla idare ettim.
  • Çarşamba günü ilk işyerimden 30 yıl boyu yüzlerini görmesem bile hep yanımda olacaklarını bildiğim iki ablam eşleriyle birlikte geldi. Kahkahanın dibine vurduk resmen. Çok özlemişim onları. Emel ablanın 5 aylık dünya tatlısı Eymeni, eve deneme sürümü gelmiş hissiyatı uyandırdı bende. Boğum boğum ayakçıklarını sevdim durdum.
  •  Perşembe günü doktoruma kontrole gittim. Aslında pazartesi gidecektim ama arayıp her doğum günümde, işte bu gün ilk çatı muayenemi oldum diye hatırlamak istemediğimi söyleyip salı gününe aldırdım randevumu. Doktor tabi önce bir güldü sonra salı mutlaka gel ama tamam mı dedi. Salı olduğunda gitmedim tırstım, çarşamba tırstım, perşembe daha fazla kaçamayacağımı anlayıp şeker suratla doktorun yanına yollandım. Önce şu NST denen cihazda bi yarım saat kadar uyukladım. Sonrada doktorun yanında soluklandım. Bizim tombul yanağın siyah beyaz görüntülerini anlamaya çalıştım. doktorum bana çatı muayenesi yapacağını söyledi. Bu esnada yan koltukta oturan çekik gözlü, ay suratlı,çakma japonda kıs kıs güldü tabi. Hocam dedim muayeneyi olmasam olmaz mı? Yada son anda olsam. ” Hoca gayet sakin: o eve krediniz uygun mu diye son anda bakamam ki, sonradan olacak işlemler için önceden bilmem gerekir deyince bende gayri ihtiyari hocam biz ev almaktan vazgeçtik dedim. Kredi falan istemiyoruz. Güldü ve beni çatı muayenesine aldı. Hepi topu 3-4 saniye süren bit kadar bir işlemi insan neden bu kadar abartarak internette yazar anlamıyorum. Belki kişiden kişiye değişebilir ama kesinlikle ve kesinlikle söylüyorum ki korkulacak hiç birşey yok.  Bu bizim hem cinslerde her bir şeyi abartmayı çok seviyor doğrusu. Neyse sadede gelelim bu muayene sayesinde normal doğuma uygun olduğumu ve bebeğin sandığımızdn daha kısa süre sonra bizimle olabileceğini öğrendik.
  • Bebek şekerlerini hazırlamaya devam ediyorum ama sanırım şeker konusunda bu gün daha esnek davranmam gerekecek. Önceliği kapı süsüne vermem gerekiyor. Azmedip bugün kapı süsünü bitireceğim.
  • Bebeğin çamaşırlarını yıkamamıştım henüz. Hazırladığım bir hastane çantamda yoktu ama bugün onlarıda tamam etmem gerekecek. İşlerim çok yoğun anlayacağınız. Şimdilik kendinize çok iyi bakın.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.