kavunlu yaz bombası

8

Mayıs
2013

kavunlu yaz bombası

Yazar: hiko  |  Kategori: Tatlılar  |  Yorum: 2  |  3.456 Kişi Tarafından

meyveli dondurma

Hazır iyice şişmemişli yazılar yazmaya devam edeceğimi sanarken, her geçen gün dahada büyüyen bir göbekle güne merhaba der oldum. Daha 2 hafta önce 1 kilo 300 gram basan minik kızımız pazartesi itibariyle 2 kilo 108 gram. Bu hafta başı,  hamilelik öncesi giydiğim bluzlarıma da veda etmiş bulunuyorum uzunca bir süreliğine. Tamı tamına 14 kilo aldım. un,tuz, şeker yok, beyaz ekmek yok talimatlarına birebir uydum. Hergün 3 litre deviremesemde 2 litre lıkır lıkır su içtim. haftada 2 öğün sardalya yedim, cevizi bol bol tükettim, Giritli olarak yeşilliğin hakkını verdim , margarin, tereyağ yemedim her gün 20 dakika yürüdüm ve buna rağmen tombik tombik oldum. Gülçin hocam valla bakın her dediğinizi yapıyorum ama nur topu gibi yavrumuzun yanında top gibide bir ana olacak anlaşılan. Hayır her gören “oeyyy ne şiriiin!” diye bi yanağıma bi göbeğime asılıyor, tamam ama tombik oldum be. Ne olacak?

Pes ediyorum o zaman! pes! dahada tok gözlülük yapmam!Bana uzattığınız o alllı ballı tatlıları yalar yutarım artık, evde yapmam ama siz getirirseniz her türlü unlu işi indiririm mideme.” İhihi… kilo yapar o, ben yemeyeyim teşekkür ederim” uyuzluğunu da bir kenarı bırakıyorum. Midem bayrama hazırlansın yaz geldi!

2 adet bomba için

1 adet köse şeftali

1 küçük boy kavun ( kıçını koklamadan almayın sakın)

10-12 adet kara dut

6 top vanilyalı dondurma

2 adet yeni dünya

dr Qetker çikolatalı pasta süsü

meyveli dondurma2

Kavunumuzu ikiye ayırıp temizledikten sonra içini çanak gibi olacak şekilde oyuyoruz. Ben çıkan kavun ortasını kaseye alarak şeker suratla ayrıcana hüplettim. Sizinkini siz bilirsiniz işte isterseniz diğer meyvelerle karıştırabilirsiniz. 3 top dondurma bir kavun çanağında olacak şelide pay ediyoruz. Dondurmanın üzerine meyve dilimlerini ve dutları en üstede pasta süsünü serpiştirip erimeden önce midemize indiriyoruz.

Yok be! bakmayın yazdığıma, ben gene yemem tatlı matlı, tuzlu, allı ballı şeyler. Dikkate devam. 33. haftamdayım minik kızımıza kavuşmaya az kaldı!

 

yorumlar:

2 Yorum Yapılmış!

  Erdem

  May 28, 2013

  “kavunlu yaz bombası” müthiş görünüyor; bu yaza damgasını vuracak gibi! : ) Fotoğrafta kullandığınız peçete de süper uyumlu olmuş, elinize sağlık

  Cevapla

  Kubur

  Tem 21, 2013

  ooooovvv… harika gözüküyo 😀 ellerinize sağlıkkk

  Cevapla

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.