Göbeksel giyim sorunsalı - Yanık Tencere

8

Mart
2013

Göbeksel giyim sorunsalı

Yazar: hiko  |  Kategori: alışveriş, hamilelik  |  Yorum: Yok   |  3.657 Kişi Tarafından

göbeksel sorunsalımız

Bu yazıyı okumaya başlamış olduğunuza göre, içinizi yüzme havuzuna çeviren minik mucize gittikçe büyümeye başlamış olmalı. Her daim giydiğiniz daracık kotlarınız, balık etekleriniz, incecik kollarınızdan geçirdiğiniz üstleriniz artık dolabınızın bir köşesinde usulca bekliyor değil mi? Şimdi siz kara kara düşünmeye de başlamışsınızdır. Acaba ne giysem? Bu yazıyı sırf bu sorununuza bir nebze olsun çare bulmak için hazırladım. Konunun uzmanı değilim evet ama sizinle yaklaşık aynı göbeciği paylaşıyorum.

Hamileliğimin ilk 20 haftasında dolabımda ki pantolon ve üstlerim bana pek sorun çıkarmadılar. Belim kalınlaşmadığı için onları giyerken zorlanmadım. Fakat 21. haftamda pantolonlarımın beli, büyüyen minik hanımı zorlamaya başlayınca bende hamile giyim reyonlarını turlamaya başladım. Tabi her teknolojik hatun gibi öncelikle internetten araştırdım. Sürekli evrim geçiren vücut yapımıza uygun hamile kıyafetlerini bulabileceğimiz ve hemen herkesin dilinde dolanan bir numaralı marka LCW mağazaları. Online alışveriş yapabileceğimiz web sitesinde tıpkı mağazalarında da olduğu gibi rengarenk ve çeşit çeşit hamile kıyafeti bulabilmek mümkün. Kendime mağazasından iki adet renkli pantolon aldım. Kullanımları oldukça rahat. Üst kısım için üretilen modelleriniyse pek sevemedim. Üst için sezon modasını kullandım. Bu sene bol ve rahat kesimli kazaklar moda olduğu için favori markam Koton’dan rengarenk kazaklar aldım. Havaların biraz ılınmaya başladığı şu zamanlar içinde Addax isimli online satış mağazasından bol kesimli üstler edindim. Her aldığım kıyafet rengarenk olunca da markasını bilmediğim bir Yerel mağazadan siyah bir hamile taytı edindim. Şimdilik bunlar beni idare ediyor. Yaz içinse daha çok bol kesimli elbiseler almayı düşünüyorum. Hamile elbisesi olmasa da bu şekilde işimi göreceklerdir.

Konunun biraz dışına çıksam da sizin için kaldığım yerden devam ediyorum. Hamile kıyafeti satın almak isteyenler için oldukça modern kesimlere sahip güzel bir marka daha var. “GEBE”. Taş gibi hamile görselleriyle renklendirilmiş web sitesine sahip, çok kaliteli ve güzel kesimli kıyafetlere üreten fakat oldukça pahalı bir marka. hepi topu 4-5 ay giyeceğim kıyafetler için bu kadar para vermeyi doğru bulmadığım için buradan hiç alışveriş yapmadım. Online mağazasına ulaşmak isterseniz buradan bakabilirsiniz.

Başka online mağazalarda var:

http://www.hamilegiyim.com.tr/

http://www.e-secen.com/default.aspx

LCW hariç hamile giyim satan mağazaların hepsinden edindiğim ortak kanı, Hamile giyim işine girmem gerektiği. İyi kar var bu işte belli. Yoksa bu kadar pahalı olmazdı hiç biri 🙂

Şimdi gelelim minik kolay bir çözüme. “Bellybelt ” hamile giyimi için özel olarak tasarlanmış bu kemer sayesinde, hamileliğin son 3-4 ayı için yeni kıyafetler almak zorunda kalmayacakmışız. Firmanın söylediği bu. Ürünün içinde iki farklı ebatta düğmeli kemer, iki farklı ebatta tokalı kemer ve boşluğu kapatmak için 3 farklı kumaş panel (beyaz, kot ve siyah) var. Hamile kıyafeti için ideal bir alternatif olan kemer, hamileliğin son anına kadar kullanılabilir gibi görünüyor.

belly belt

Kullanımı ise çok basit: Bedenimize en uygun olan hamile kemerini kumaşa geçiriyoruz. Sonrada kemeri düğmeliyoruz. Bu kadar basit. Bu güzelliği nereden satın alabilirim diyorsanız. Google amcam her işe çare oluyor diyorum. Ben “Amazon” da bir kaç link bulmuştum.

Dikiş dikmeyi bilen marifetli hanımlarınsa hiç mağaza aramalarına gerek yok onlar kendi bellybelt lerini üretebilir evdeki bol kesim pantolonları kesip biçerek kendilerine hamile giysisi yapabilirler. Bizim gibi tembel tenekelere ise yapacak bir şey yok. Haydi kızlar alışverişe 🙂

 

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.