anne usulü börülce salatası

16

Temmuz
2013

anne usulü börülce salatası

Yazar: hiko  |  Kategori: salatalar  |  Yorum: Yok   |  3.452 Kişi Tarafından

börülce salatası

Zamansız bir vakitte yazıyorum bunları. Annem Duru’nun banyo vaktini değiştirince uyku düzeni bir anda değişiverdi. Şu ara uyanması gerekli ve ben hala beklemedeyim. Uykuya dalarsam uyanmak zorunda kalacağım için denemiyorum bile. Sırf bu yüzden uyanık kalmak en iyisi. Akşam yemeklerini annem hazırlıyor ve ben en fazla yerken ona yardımcı olabiliyorum. Tabağımın tamamını silip süpürerek.

Biraz bunaldığım doğrudur. Ay imdaat diyesim geliyor. Sanırım lohusa psikolojisi bu olsa gerek. Bu sıcakta kışlık terliklerle dolanıyorum,üzerimde lanet olası bir hırka ile yaşıyorum ve annem hala çorap giymemi istiyor. Kış olsa büyük ihtimal evin içinde bere-atkı kullanmam gerekecek. Anne olmak ne zormuş arkadaş.

Salatayı annem yaptı bana kalsa börülceleri eşit doğrayacağım diye bi telaşa girmez ikiye bölüp haşlanyaya bırakıverirdim hemencecik. Ama annem benim düzenli ve titiz vesselam. O börülceleri misler gibi yıkayıp minik parçalara böldü ve haşladı. Öyle rengi yemyeşil olsun sofrada pek şahane dursun diye haşlanma işlemini sonlandırmak için pişen börülceleri buz dolu suya da atmadı. Haşlanan börülcelere limon,sarımsak ve zeytinyağı üçlüsünde biraraya getirerek enfes bir salata yaptı. Anlayacağınız tamda anne usulü börülce salatası oldu. Tarife ölçüye gerek bile yok. Ayrıntı için daha önce yazdığım tarife bakabilirsiniz. Hani buda varmış gibisine. Hadi ben kaçar.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.