keçe kapı süsü

27

Eylül
2013

keçe kapı süsü

Yazar: hiko  |  Kategori: keçe  |  Yorum: Yok   |  7.780 Kişi Tarafından

yağmur kapı süsü

Evin içinde bal yanakla uğraşırken zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamıyorum. Bal yanak tam üç aylık oldu.  ben ise hala doktoruma teşekkür edemedim. Daha önceki konuşmalarımızdan 3 yaşında yağmur isimli tatlı bir kızı olduğunu biliyordum. Keçe işini de oldukça ilerlettiğime göre kendi elimle hazırladığım bir hediyenin oldukça makbule geçeceğini düşünerek işe koyuldum. Öncelikle Yağmur için ismine özel bir şeyler dikmem gerekiyordu. Bulutlar ve gökkuşağı ile hazırlanan renkli ve şirin bir kapı süsünün uygun olacağını düşündüm. İnternette kalıp bulamayınca ordan- burdan gökkuşağı resimleri bularak kağıda çizdim. Daha önceden yazı tipini oldukça beğendiğim İngilizce karakter harflerim vardı. Bunları da kağıda kopişleyip her birini tek tek kestim. Harfleri şeker pembesi keçe ve fuşya ip kullanarak diktikten sonra silikon elyaf ile doldurdum. Bulutlar için gugıl amcamdan destek aldım. Gökkuşağını en üstten en alta doğru azaltarak rengarenk kesip silikon tabancası yardımıyla yapıştırdım. Tombiş Bulutları gökkuşağının köşelerine yapıştırdığımda, kapı süsünün yarısı bitmişti.

keçe süs

İlk başta harfleri kurdeleye yapıştırıp bir buluttan diğerine sallandıracaktım ama keratalar ne yaptıysam bir türlü dik durmayı başaramadılar. Yapıştırma şeklini mi değiştirmedim. Kurdeleyi uzaltıp kısaltmadım mı. İşte ne yaptıysam fayda etmeyince bende gökkuşağının üzerine yapıştırdım harfleri. Bulutlardan renkli boncuk sarkıtayım da yağmur yağmış gibi olsun o zaman dedim. O da kaba saba durunca vazgeçtim. Tam keçe kapı süsü bitti artık derken birde ne göreyim? “g”” harfim “ğ” değil. Acilinden buna da müdahale ederek, var olan bebek taçlarından birini söktüm. Üzerindeki kurdeleyi “g” harfinin üzerine yapıştırdım. Bu haliyle oldukça sevimli oldu.

ertesi gün Gülçin hanıma gittiğimde kafayı yemek üzereydi. Çünkü bir sürü hastası vardı ve doğuran doğuranaydı. Sırf bu sebeple kendisine ayaküstü teşekkür etmek zorunda kaldım. Hediyeyi görünce çok sevindi ama. Şimdiye kadar hastalarımdan aldığım en anlamlı hediye dedi. Bal yanağın fotoğrafını da muayenehanesine koymak için istedi. Yakın zamanda ona ballı bir fotoğraf ayarlayacağım. Tatlı günler herkese.

yağmur kapı süsü2

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.