papağanlı pasta ve hamilelikte dolmuş sorunsalı

27

Nisan
2013

papağanlı pasta ve hamilelikte dolmuş sorunsalı

Yazar: hiko  |  Kategori: pastalar-kekler  |  Yorum: 4  |  3.001 Kişi Tarafından

DSC_0985

İşten dönüş yolunda dolmuşta gençler yer vermeyince 40 yaşında güzelcene bir abla yerini verdi bana. Mahçup oldum gene. Ama artık 32 haftalık hamileyim. Oldukça dikkat etmem gerek, eve erken gitme isteği duymasam zaten o tıka basa dolmuşlara binmem. Bugün bindiğim dolmuş dolu falan değildi. Herkes oturmuştu ve sadece ben ayaktaydım. Onca haşmetiyle göbeğimi kalabalığa doğrultsamda bir tane insan evladı kımıldama zahmetinde bulunmadı. Neyse sadede geleyim. Abla kalkıp yer verince önce reddettim sonra oturup bolcana teşekkür ettim.
Ama tam kapının orda oturan, aptal aptal göbeğimi süzen yarım akıllı liseliye de  inerken. Sen tam bir öküzsün diye yüksek sesle söylendim. Dolmuştaki herkes duydu. İşe yaradığını sanmam, sonuçta çocuk öküz. Yapabilecek bişey yok. umarım cırcır olur ve dolmuşta ayakta gitmek zorunda kalır. Başka nasıl beddua edebilirim ki 🙂

Şekilde görülen pastayı dünya güzeli Özlemle beraber yaptık. İkimizde çok yorulduk ama değdi. Daha önce söylediğim gibi harf kalıbım yok ve almayada gerek yok 40 yılın başı yapıyorum bu pastalardan.

Biz bu pastayı yaparken yan odada KSK basket maçı vardı ve bizim oğlanlar mahalleyi yıktılar. En azından o kadar bağrışmaya değdi. Maçı aldık. papağanlı pasta ve hamilelikte dolmuş sorunsalı anlayacağınız.

DSC_0989

yorumlar:

4 Yorum Yapılmış!

  ıhlamurcum

  May 01, 2013

  Maalesef saygı artık kalmadı,hiç kendini üzme. Ama biz çocuklarımıza bu eğitimi vermeliyiz,diyorum.
  Pasta nefis görünüyor,eline sağlık.

  Cevapla

  hiko

  May 05, 2013

  sağlıklı bir bebeğimin olmasını istediğim gibi vatana ve millete hayırlı olmasını da istiyorum. İstiyorum ki yaptıkları ve söyledikleriyle hayatta güzel bir iz bıraksın.Umarım başarılı olabilirim

  Cevapla

  seniz AKGÜNDÜZ

  May 06, 2013

  Dünyanın hiç bir yerinde kalmadı ki,ne yazık ki SAYGIdan..Hikocuğum,7 aylık hamileyken Ankara ya eğitime gitmiştim. Ulustan Batıkent e kadar elimde poşetle ayakta geldim. Bir Allahın kulu kalkıp yer verme zahmetinde bulunmadı..Ama ben beddua etmedim:) Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın dedimdi 🙂 unutma hamilelerin ahı tutar 😉 Kendine dikkat et canım.

  Cevapla

   hiko

   May 08, 2013

   Ne yazık ki böyle üzücü durumlarla sık karşılaşır olduk. Eskinin dürüst beyefendileri artık aramızda değilller. Şimdi herşey sanal olduğu gibi saygı ve sevgilerimizde sanal durum güncellemesi olarak gösteriyoruz bunu. Ne yazık ki yapabileceğimiz birşey yok. Kendi çocuklarımızı saygılı yetiştirmekten başka.
   Ben hamilelerin ahının tuttuğunu bilmiyordum. O zaman içimden geçirdiğim şeylere çokça dikkat etmeliyim. Kimse benim yüzünden kötü olmasın. Uyarın için çok teşekkür ederim şeniz abla.

   Cevapla

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.