Kipa anne-bebek blogger buluşması

28

Aralık
2014

Kipa anne-bebek blogger buluşması

Yazar: hiko  |  Kategori: bebeksel şeyler  |  Yorum: Yok   |  3.796 Kişi Tarafından

res

Geçtiğimiz haftalarda Forum Bornova Kipa, anne-çocuk blogger’larını davet ederek oldukça faydalı bir etkinlik düzenledi. Etkinliğin içinde beslenme uzmanı da olacağını duyan ben koşa koşa gittim tabii ki. Malumunuz benim çırpı, yanakları haricinde vücudunun diğer bölgelerine et toplamayı pek sevmiyor. 18. ayında ve sadece 9 kilo 200 gr.

unnamed

Etkinliğe önce yenilenen “bebek ” dünyası reyonlarıyla ilgili bilgiler alarak başladık. Kipa burada annelerin işini kolaylaştırmayı amaç edinmiş. Bebek ile ilgili her şey bu reyonlarda mevcut. Mamadan, giyime, bakım ürünlerinden oyuncağa kadar hepsini bir araya toplamış. Özellikle yeni doğan için bir bölümü var ki taze annelerin işini oldukça kolaylaştıracağını düşünüyorum. Bu bölümde yeni doğanın ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü bakım malzemesi ile giyim eşyası bir arada annelere sunulmuş.

IMAG0350

Bebek giyiminde inanması güç ama Kipa benim için oldukça önemli. Çünkü kendileri F&F ürünlerini bulabileceğim Türkiyede ki tek adres. F&F oldukça naturel ve pembeye boğulmamış kaliteli ve sade çizgisiyle beğenimi topluyor. Öyle zarif çizgilere sahip ki Duru için bazen erkek kısmından kıyafetler de alabiliyorum, kimsecikler çakmıyor bu durumu 🙂 Fiyatları da LCW ayarında. Böyle olunca pembeye ve payete boğulmuş hemen her bebekte bulunan kıyafetlerden almak yerine kızıma Kipa F&F mağazasından bir şeyler ediniyorum. Eşe dosta hediye götüreceğim zaman, hemen buraya uğrayıp afilli bir takım alıp paketliyorum, hediyeyi alanlar köşe oluyor. Çok bilinen bir marka olmadığından miniğinizin pişti olma ihtimali de yok. Gerçi olsa ne yazar değil mi? 🙂 Bakınız yukarıda ve aşağıda ki fotoğrafta görünen balyanağın üzerindeki hırkayı iki ay önce 24 liraya almıştım. Ayıptır söylemesi saç bandı da bendenizin imalatı efenim. Artık keçe şeker, kapı süsü yada oyuncak dikmeye fırsatım olmasa da böyle minik minik şeyler yaparak avunuyorum işte.

IMAG0349

 

Yenilenen bebek reyonları ile ilgili kipa’nın da söyleyecekleri var:

BEBEK REYONUNDA NELER YAPILDI

1-      Yeni Doğan Alanında Özel Dizayn : Yeni doğum yapan anneler, özellikle de ilk kez anne olacaklar için  ilk defa anne olacaklar için özel “Yeni Doğan Köşesi”nin dizayn edildiği Bebek Dünyası reyonlarıda, anneler doguma gitmeden önce kendileri ve bebekleri için ihtiyaçları olan ilk ürün gruplarını kolayca bulabiliyorlar.

2-      Reyonun Tasarımı Yapılırken Çocuklar da Düşünüldü: Bebek Dünyası reyonundaki tüm görseller hazırlanırken, aileleri ile birlikte alışverişe gelen çocuklar da unutulmadı. Özellikle alışveriş sırasında çocukların ilgisini çekebilecek, onların da keyif alabileceği bir ortam yaratıldı. Reyonda, bilgilendirme levhaları ve broşürler ile, aileler bebekleri için ürün ve oyuncak seçimi yaparken dikkat etmeleri gereken noktalar, ihtiyaç listeleri yer alıyor.

8

3-      Ünlü tekstil markası F&F Reyonu ile bağlantı kuruldu: Bebek Dünyası reyonu genişletilirken, Türkiye’de yalnızca Kipa mağazalarında satışa sunulan F&F markalı ürünlerin bulunduğu tekstil reyonu ile arada bir bağlantı oluşturuldu. Böylece anneler kendileri ve eşleri için alışveriş yaptıktan sonra, geçişi kolaylaştıran koridor ile bebek alanına rahatça geçip bebekleri için de F&F markalı ürünlerden alabilecekler.

4-      Ferah bir ortam yaratıldı: Bebek Reyonu’nda ayrıca, daha ferah bir alışveriş ortamı yaratmak amacıyla, kullanılan tüm tekstil ekipmalarının boyutları da yeniden düzenlendi.

5-      Dinlenme Alanı: Özellikle yoğun alışveriş günlerinde, hamile olan, bebeği yeni doğan anneler, eşler ve çocuklar için de reyon içinde oturma alanları oluşturuldu.

6-      Cazip fiyatlı, seçeneği bol kampanyalar: Kipa’nın Bebek Dünyası reyonların dönemlik cazip kampanyalara da ev sahipliği yapacak. Örneğin önümüzdeki günlerde, ilk kez Kipa’da gerçekleşecek olan ve Forum Bornova Kipa hipermarketinde başlayacak olan kampanyada, tüm bebek bezlerinde yapılacak olan 75 TL ve üzeri alışverişlerde kasadan anında 15 TL indirim sağlanacak. Bu kampanya 12 Aralık Cuma gününe kadar geçerli olacak. Daha sonra, farklı kampanyalarımız da gerçekleşecek.

Kipa bebek reyonları ile ilgili ayrıntılı bilgilendirmelerini yaparken benim ufaklık kucaktan kucağa geziyordu. Sağolsunlar ben ne yapacağım, nasıl duracak bu kız yerinde? diye  düşünmeye pek imkanım olmadı. Kipa çalışanları bir an olsun miniklerimizin yanından ayrılmayarak bizlere rahat birer nefes aldırdılar.

  1. Beslenme uzmanımız Işıl Özer oldukça sevimli biriydi. İçime sular serpti desem yeridir. Çevremde hemen herkes anne sütünü bırakmamı söylerken doktorlar kızım zayıf olmasına rağmen devam etmemi tavsiye ediyorlardı. Haklılarmış. Yukarıda ki videoda ışıl hanım anne sütünün öneminden bahsediyor. Arka planda ki abi-abi sesleri bizim ufaklıklara ait. Bu yüzden ses pek net çıkmadı.

 

  • Işıl Hanım halk dilinde çok konuşulan ‘keçi sütü anne sütüne en yakın süttür.’ bilgisinin kesinlikle yanlış olduğunu, hatta keçi sütünde demir miktarının çok az olması yüzünden beyin gelişimini desteklemediğini,protein miktarının ise çok fazla olması nedeniyle de miniklerin böbreklerini zorlayıcı etkisi olacağını söyledi.

10858644_10152923359913588_4548545626149072209_n

  • Çocuklar için üretilmiş olan, demir açısından zengin olan ve içeriğindeki probiyotik liflerle  anne sütüne paralel olması için hazırlanan devam sütlerinin, anne sütünün yetmediği durumlarda güvenilerek tüketilmesi gerektiğini ve hatta yoğurdun da belli bir yaşa kadar bu sütlerle mayalanmasının daha uygun olacağını söyledi.
  • Balyanak ile şimdiye kadar hiç uyku problemi yaşamadım. Akşamları tam buğday unlu, irmikli tatlılar hazırlayıp veriyorum. Bunlar hem onu tok tutuyor hemde beslenmesine katkıda bulunuyor. Bu tatlıları hazırlarken içine şeker yerine bal ya da pekmez koymaya çalışıyorum. Süt koyduysam yani devam sütü, pekmez eklemiyorum. tarçın, ceviz, fındık, meyve püreleri ile çeşitlendiriyorum. Işıl hanım bu yaptığımın doğru olduğunu 5 yaşına kadar devam edebileceğimi söyledi.
  • Bal kabağının demir,potasyum,fosfor,kalsiyum ve magnezyumdan zengin olduğu için çocukların kemik gelişimine oldukça faydalı olduğundan bahsetti. Balkabağını çorbalara, mamalara katabilirmişiz. Ayaküstü size parmak besini tarifi vereyim: Balkabağını patates gibi şerit şeklinde, küçük ellerin kavrayabileceği kadar kesip çok az zeytinyağı ve nane ile harmanlayıp yağlı kağıt serilmiş tepsi üzerinde 200 derece ayarlı fırında 20 dakika pişiriyoruz. Minik gurmemiz afiyele indiriyor mideye, siz bile seveceksiniz.
  • Işıl hanım 1 yaş sonrası bebekler için yaban mersinini  antioksidan ve iştah arttırıcı özellikleri dolayısıyla tavsiye tavsiye etti. Taze taze verin eline yesin dedi. Haftasına bende gidip aldım ama nedense benimki pek sevmedi yaban mersinini artık mamalarını çeşitlendirmek için kullanırım bende.
  • Bebeklerde demir emilimini arttırmak için ; demir içeren bir gıdayı aldıktan hemen sonra C vitamini zengini bir meyve verildiğinde Vücut demir emilimini arttırırmış.

Kipa ve Milupa günün sonunda her anneye bebeğinin yaş grubuna hitap edecek şekilde hediye paketleri armağan etti. Milupa sepetinin içinden çıkan 1 yaş devam sütü ve lego çok işimize yaradı. Balyanak şimdilerde elinden düşürmediği bu lego işçisine bağımlı yaşıyor. Ev içi odadan odaya maceraya koşuyorlar 🙂

Kipa resmi sayfası için TIK TIK
Facebook hesabı TIK TIK
İnstagram hesabı TIK TIK

Oldukça faydalı bilgilerin yer aldığı Milupa sayfası için tık tık

Bu güzel etkinlik için Kipa ve Milupa’ya çok teşekkür eder, herkese bol dıgıl dıgıllı günler dilerim…

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.