bu anne bir harika dostum!

1

Temmuz
2013

bu anne bir harika dostum!

Yazar: hiko  |  Kategori: bebeksel şeyler  |  Yorum: 4  |  3.626 Kişi Tarafından

poğaça ayak

Merhaba’ ben Duru. 26 haziran günü dünyaya geldim. Gözümü ilk olarak soğuk bir yerde açtım. Sonrasında beni şeffaf bir odacığa alıp başka bir yere götürdüler. Camdan kocaman bir odanın dışında türlü flaş ışığı altında maviş gözlü ebe teyze beni giydirdi. Biraz canım acıdı. ayaklarıma iki iğneyi sapladı hızlıcana. Camdan ayy ne şeker, sesleri yankılandı durdu. Annemi görmemiştim henüz, biraz zor olmuş onun için benim dünyaya gelmem. Söylendiğine göre tüm gün suni sancı çekmiş. Tam doğmaya başlamışken minik kalp atışlarım yavaşlayınca acilinden ameliyat etmişler onu. Zaten yüzünü gördüğümde anlamıştım çok acı çektiğini. Fakat nedense beni görünce bi anda kocaman bir gülümsedi. “Klasik bir seçim ha” dedi. Sonrada ekleyiverdi Seni Balıkesirli seniii! Sanırım komik bir annem olacak. Şimdilik babama benzediğimi söylüyorlar tombul yanaklımıymışım neymişim. Annem fotoğraflarımı koymamı istemedi çünkü nazar denen bişey değebilirmiş demişler ona.

Her gün yeni bişey öğreniyorum. Ama ilk öğrendiğim ağladığımda herkesin etrafımda dolandığı oldu. Hele annem alt dudağımı oynatıp kızarınca oda ağlıyor. Çok uyumluyuz anlayacağınız. Babam yeni öğrendiğim çorap çıkarma hareketinin sırrı için ikide bir beşiğime eğilip  bakıyor. Ama söylememeye kararlıyım ben sırrımı. Merak etsin bakalım babacık. Ananemde var burda. Onu da çok seviyorum, her yemek sonrası sırtımı patpatlayarak beni geğirttiriyor. Çok komik ama bazen “pıt” yaparak onları şaşırtıyorum.Anlayacağınız benim için bu anne bir harika dostum! Özledim şimdi hepsini, ağlayayım da ilgilensinler benimle azıcık.

baba eli

yorumlar:

4 Yorum Yapılmış!

  nergismevsimi

  Tem 01, 2013

  Canım güle güle büyüt Duru bebeği,eminim çok güzel bir bebektir,nazar değmesin.Senin gibi anne sevilmez mi hiç,öpüyorum ikinizi de ,sevgiler.

  Cevapla

   hiko

   Tem 03, 2013

   çok sağolasın ablacım. Çok tatlı bir duyguymuş anne olmak. Biraz uykusuzum ama değiyor fazlasıyla.

   Cevapla

  seniz AKGÜNDÜZ

  Tem 02, 2013

  Hikmetciğim,Allah analı babalı büyütsün. Bebeğinle birlikte nice güzel uzunnn yıllar diliyorum. Tatlı tebesümlerini, kafayı yeme çığlıklarını buradan okuruz artık 🙂 ikinizi de kucaklıyorum benim için burnuna ufak bir öpücük kondur olur mu? 🙂
  Sevgilerimle.

  Cevapla

   hiko

   Tem 03, 2013

   şeniz abla şimdilik Şimdilik evcilik oynuyor havasındayız bebikle. mık mık yaptığında yiyor,gözleri kare olup kafasını yana çevirdiğinde kakoş yapıyor. duduları yuvarlaksa altını açmamak gerekiyor. Yoksa tazyikli gönderiyor anlamına geliyor bu. Harici bol bol uyuyor ufaklık. Umarım hep böyle olur.

   Cevapla

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.