bal yanak ve anneanne

15

Ağustos
2013

bal yanak ve anneanne

Yazar: hiko  |  Kategori: bebeksel şeyler, küçük şeyler  |  Yorum: 3  |  2.788 Kişi Tarafından

yeni doğan bebek

Dün itibariyle annelerin en kıvırcığı, en sevimlisi, en iyi terlik atanı, en vefakarı 45 günlük misafirliğini sonlandırmış bulunuyor. Gitmeden hemen önce grip oldu üstelik. Böyle olunca da son iki gün minik Duru’yu sevemedi. Bu yüzden biraz buruk ayrıldı sanırım. Bende de yeni gelin olup baba evini bırakan genç kızın hüznü var. Miniğimle artık yalnızız. Beslenme sonunda gazları bana emanet. Sabah alt değiştirmeleri de öyle. Banyo yaptırırken onu ben tutacağım, maşrapa şeker surata emanet. Terliklerim ayağımdan çıkmamalı ve üşütmemeliyim. Annem sürekli uyarıp bizi kolladığı için rahattım ama şimdi kendime annem varmışçasına dikkat etmeliyim. Kapıdan çıkıp arabasına bindiğinde ağladım bi süre. Sanki farklı bir şehirdeymişizçesine ağladım üstelik. 15 dakikalık araba mesafesinde olsa da özleyeceğim onunla aynı sabaha uyanmayı. Tatlı annem benim. Şimdi biraz tatilini yap, bizim kızcıklarda özlediler seni. Birazda onları azarla. Birkaç ay sonra ben işe başlayınca nasılsa Bal yanak sana emanet. Öpüyorum canım annem.

not: sayende akşamları çay içme alışkanlığına beş yılın sonunda yine kavuştum. Şimdi demlediğim çayı yudumluyorum. Ama harmanımda bergamot daha çok.

yorumlar:

3 Yorum Yapılmış!

  Fatma Damyan

  Ağu 16, 2013

  Merhaba canım benim,
  Bal yanak maşallah büyümüş bile :))) Kolay değil anneanneden ayrılmak değil mi. Ben de aynı senin gibi olmuştum… Böyle kısa ayrılıklar nedir ki, yine kavuşursunuz en kısa zamanda :))) Bütün işler sana kaldı desene… Anne kız bol bol sohbet edersiniz artık :))
  Öpüyorum canım çok, sütünle kal, kokla miniğimi de….
  Sağlıkla kalın, sevgiler…

  Cevapla

   hiko

   Ağu 17, 2013

   valla oldukça zor oldu benim için. çamaşırdı, bulaşıktı temizlikti, bebikti derken hiçbirşeye fırsat bulamıyorum. Eskiler ne yapıyordu bilmem.

   Cevapla

  pembe kekik

  Ağu 18, 2013

  Maşallah Kuzucuğa çok tatlı…Çok şanslısın annen yakınında ben de iki kızımı anne desteğiyle büyüttüm. Sevgiler…

  Cevapla

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.