Bebek kurabiyeleri

30

Ağustos
2013

Duru’nun Bebek kurabiyeleri

Yazar: hiko  |  Kategori: bebeksel şeyler, kurabiyeler- bisküviler  |  Yorum: Yok   |  2.812 Kişi Tarafından

bebek kurabiyesi

Taa geçen hafta İzmirli yemek blogu yazarlarının evime bal yanağı görmeye geldiklerini söylemiştim.  Fatoşça tadlar blogunun yazarı’da kendi elleriyle hazırladığı şeker hamuruyla süslenmiş tarçınlı kurabiyelerle geldi diye de bahsetmiştim. Oldukça kibar davranarak bu lezzetli ve sevimli kurabiyeleri misafirlerime ikram edeceğimi düşünmüş. Ama gözden kaçırdığı ufacık bir nokta var. Şeker surat! nereye sakladıysam bulup ham yapmış. Koca bir kutu kurabiyeyi misafirlere doğru düzgün ikram edemeden silmiş süpürmüş.

duru kurabiye

Hakkınıda yememek lazım şimdi. Kurcuklamış bulmuş. Hakkıdır yemek. Ama sadece iki misafir grubuna ikram edebildim. 3-4 tanede kendim yedim. Sırf görüntüsü değil tadları da enfes.

hoşgeldin duru

Demem o ki. Olurda birgün özel ve mutlu bir gününüz için hem damakta hemde akılda tatlı bir hatıra olsun o zaman fatoşçatadlar bloguna bir uğrayıverin. Fatoş size hünerli ellerinden tıpkı Duru’nun bebek kurabiyeleri gibi kurabiyeler hazırlasın. Belki daha farklı bir fikriniz vardır. Onuda söyleyin hallediverir hemencecik.

şeker hamurlu kurabiye

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.