Cumbalı Konak kibarlığı - Yanık Tencere

13

Şubat
2013

Cumbalı Konak kibarlığı

Yazar: hiko  |  Kategori: küçük şeyler  |  Yorum: Yok   |  2.487 Kişi Tarafından

 

Alacati_Cumbali_Konak_Butik_Otel

Bu hafta sonu için şeker suratlıya süpriz yapıp işten erken çıkacak tek gecelik pılımızı pırtımızı bir çantaya tıkıştırıp Alaçatıya gidecektik. Planı ben kendi başıma yaptığım için her zamanki hıyarlığım üzerimde iken ona işinin yada planının olup olmadığını sormamıştım. Ben işten erken çıkıp hazır olacağım ya sanki oda hazır oluverecek. Öyle olmuyormuş meğersem. Onca araştırmalarım şeker bir otel arayışım çöpe gidiverdi tek seferde. Ben gidemesem de size seçtiğim ve gitmeyi düşündüğüm şirin Rum evini yazmayı istedim. Rezervasyonumu Booking sitesinden yapmıştım ve üzerinde “rezervasyon iptal edilemez” yazıyordu. Her şeyimi tamam ettiğimi düşündüğüm için yazıya pek aldırış etmedim. Taa ki cumartesiye iki gün kala şeker suratlıya işinin olup olmadığını sorana dek. Cevap beni şaşırttı diyemem, ahh ne iyi Alaçatıda enfes bir kahvaltı yapmak harika olur demesi garip olurdu asıl. Şimdi madem oraya gidemiyoruz, rezervasyonu iptal ettirelim düşüncesine kapılıverdim hemen, alttaki ” rezarvasyon iptal edilemez” ibaresine rağmen.

Cumbalı ev’i aradığımda oldukça genç ve güleryüzlü olduğunu sesinden anladığım Engin beyle görüştüm. Sonradan öğrendiğime göre otelin işletmecisiymişte aynı zamanda. Rezervasyonun iptal edilebileceğini fakat bunu booking vasıtasıyla yapmam gerektiğini söyledi. Booking fazla zorluk çıkarmadan rezervasyonumu iptal ederek beni memnun etti.

Alaçatıya helede kibar ve neşeli Engin beyin işletmecisi olduğu Cumbalı Konağa gidemediğim için elbette üzüldüm. Ama bir sonraki sefere Alaçatıda bir otelde kalmam gerekirse başka hiçbir yere bakmadan buradan rezervasyon yapacağım.

Cumbalı Konak ve Alaçatı hakkında fikir almak ve muhteşem olduğuna emin olduğum kahvaltısından tatmak isterseniz diye size linkini veriyorum. Okunmak dileğiyle hoşçakalın 🙂

http://www.cumbalikonak.com/

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.