11. İzmir Yemek Blogu Yazarları Toplantısı - Yanık Tencere

28

Ocak
2017

11. İzmir Yemek Blogu Yazarları Toplantısı

Yazar: hiko  |  Kategori: midesel etkinlikler  |  Yorum: 1  |  5.522 Kişi Tarafından

10. İzmir yemek blogu yazarları toplantısının sonunda bir sonraki toplantı komitesi için gönüllü olmak isteyenler soruldu. Elimi hafifçe yukarı kaldırdığım zaman bu komite macerası benim için ilk olacaktı. Kafamda milyon soru dolanıyor ve ben 11. İzmir yemek blogu toplantı komitesine seçiliyordum.

Bu toplantı gelen yoğun istek üzerine mümkün olduğunca yalın olacak, çok az sponsordan yardım alınacak ve misafirlerimizi kendi yaptığımız ikramlıklarla karşılayacaktık. Lezzet dansı Sibel abla sağ olsun beni arayıp toplantı yeri için uygun bir yer bulduğunu söylediğinde oldukça sevindim. Bu bizi yer arama telaşından koparıyordu. Taşev de yapılan ilk toplantıdan çok çok memnun ayrıldık. Oldukça güler yüzlü ve anlayışlı ev sahiplerimiz olacaktı. Yılbaşı temalı toplantımız için hazırlık yapacaklar, köy ekmekleri ve nefis sofra ekseni reçelleri ile bize güzel bir kahvaltı hazırlayacaklardı. Mekanın ne kadar otantik ne kadar güzel ve sıcak olduğunu daha önceki yazımdan anımsayabilirsiniz.

Mekan ayarlanmıştı. Komite ekibi olarak diğer hazırlıklara başlamanın vakti de gelmişti. Toplantı madm bu kadar yalın olacaktı bizde yüreğe dokunan küçük tatlı sürprizler hediye edelim istedik. Bunun için her blogger için özel olarak tasarlanmış kupa fikri benden çıktı. Komite ekibi de oldukça beğendi bu fikri. Bardak tasarımı ve İzmir yemek blogu yazarları yeni logosunu izmirtasarım firması ücretsiz olarak üstlendi. Tabii öncelikle bu iş için bloggerlerin fotoğrafları gerekiyordu. Bu noktada enfes kareleriyle Figen karavas photography imdadımıza yetişti. Daha önceki toplantılarda çekmiş olduğu fotoğraflarımızdan en güzellerini seçip İzmir tasarım a gönderdim. Bunlara bakarken günlerimi harcadım aslında, çünkü maalesef bazı bloggerlerin fotoğrafları yoktu. Bende Facebook profil fotoğraflarından seçmeye çalıştım.

İzmir tasarım Eşimin olduğundan kafasını ağrıttığımı söylememe gerek yok. En az 4 tane logo yaptırdım ve beğenmedim. En sonunda sen karışma ben yapayım lütfen dedi. Sonra zaten görür görmez bayıldığım bir logo ortaya çıkmış oldu.

Önceki toplantıda bize çok çok güzel bardak altlıkları armağan eden Ahşap Güncesi bizi bu toplantıda da yalnız bırakmadı ve her biri el emeği göz nuru olan rengarenk ahşap meleklerden yaptı.

Komite üyelerimizden Berrin Can abla kendi elleriyle bizlere lavanta keselerinden yaptı. Bunları yaparken üzerini süslemek için pleksi kestirmesi gerekecekken onun imdadına da Güner lazer yetişmiş. Sayesinde harika birer yeni yıl hediyesine de kavuşmuş olduk. Çok çok teşekkür ediyorum.

Toplantı gününden önce kupa bardakların, hediyeliklerin ve diğer süslerin teslim alınması gerekirken Serpil Çalışkan abla ve eşi onca yükün ardına girerek hepsini teslim aldıkları yetmiyormuş gibi ailece paketlemesini de yaparak toplantı günü karmaşa yaşamaktan bizi kurtarmış oldular.

Komite olarak son ayrıntıların konuşulduğu gün Zeynep Güler abla kendi elleri ile yaptığı yılbaşı süslerini bin bir zahmet ile taşköşe cafe nin duvarlarına astı. Bu minik süsler ortama çok hoş bir hava katmıştı doğrusu.

Ben çalıştığım ve küçük birde kızım olduğu için torpilli sayılarak ikramlık hazırlamama gerek kalmayacağını söyleyip benim yükümü de üzerlerine aldılar. Her birine çok teşekkür ediyorum.

Ve o muhteşem gün gelip çattı…

Sabah tam badana boya işlerini halletmiş iki dirhem bir çekirdek yola çıkacakken hoop çorabım kaçmasın mı? Nazardır dedim elbise üzerine pantolon giyerek hızlıca rotam  Taşköşe cafe  olacak şekilde yola çıktım. Vardığımda diğer tüm komite bir işin ucundan tutmuş işlemeye başlamıştı bile. Ben ise eşyalarımı orada bırakarak pazar vakti kaçık çorabıma çare aramaya çıktım. Çorabı bulduğum an zıplaya zıplata bi kenarda değiştirdim. Ev sahibi olarak Paspal paspal durmak pek yakışık almayacaktı çünkü. Paspal durmasamda tombik olduğumu ise daha sonra anlayacaktım. Fotoğraflara bakma imkanı bulduğumda  😳

ipekbutikpasta  Zeynep Moğol ablanın hazırladığı enfes külçe altın görünümlü çikolatalar ye beni ye beni derken, aynı zamanda kıyamassın kiii diye sesleniyorlardı adeta. Bir bakar mısınız şunlara?

Birdilimdaha Zeynep güler abla her zamanki gibi sanatını konuşturmuş oldukça gösterişli, enfes bir kapkek standı hazırlamıştı.

Sofraekseni reçelleri taşköşe cafe nin ev yapımı ekşi maya ekmekleri ve komitedeki ben hariç herkesin kendi elleriyle hazırladıkları ikramlıklarla herkes hoş bir sohbete daldı. Artık geleneksel hale gelen Çekilişimizin de vaktiydi.

Bana altınbaşak mutfağın krep tavası çıktı ki. Kendilerine çok teşekküür ediyorum. Bilmelerini istediğim birşey var üstelik. Kızım ile defalarca okuduğumuz “Gergedanlar Krep yemez” kitabından sonra babasından krep istemiş toplantıdan bir gün evvel. Babası da annen haftaya yapacak sana demiş tabii. O hafta pazar kahvaltısında yanlarında olamayacağımdan. Eşim kendi tavalarımızın kenarı uzun olduğundan krebi çeviremeyip yakıyor. Ben kendim yapabildiğim için almaya gerek de duymamıştım. ama o pazar eve elimde krep tavasıyla döndüğümün ertesi günü eşim kızıma çeşitli şovlarla krep pişirmiş. Tava oldukça kullanışlı gerçekten.

Koroplast da toplantımıza güzellik katan başka bir sponsorumuzdu. Hediyelerin içinde en gösterişlisi ve en çok talep edileniydi üstelik. Koca sepet dolusu taze gül ve gül kokulu çöp poşetlerinden armağan ederek şanslı katılımcıları mutlu etti.

Güner lazer çok hoş bir servis takımı armağan ederken.

İzmir tasarım da bir kişiye ücretsiz profesyonel logo tasarımı hediye etti.

Gün bittiğinde tüm bloggerlerin yüzü gülüyordu. Her bir katılımcıya, çenemi ve şapşallığımı çeken, beni anlayışla kabul eden komite üyelerine ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Sürç-i Lisan Ettiysek Affola
Zeynep Güler http://www.birdilimdaha.com/
Serpil Çalışkan http://lezzetimekan.blogspot.com.tr/
Zeynep Moğol http://ipekbutikpasta.blogspot.com.tr/
Berrin Can http://buramburamlezzetler.blogspot.com.tr/
ve ben Hikmet Çelik https://www.yaniktencere.com/

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    Lezzetdansı

    Mar 03, 2017

    Ablam eline, koluna yüreğine sağlık! Çok eğlenceli bir yazı olmuş, bayıldım:) Ayrıca sana ve tüm komite ekibine, emeği geçen herkese çok teşekkürler, yine çok güzel bir gündü, sevgiler…

    Cevapla

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Yanık Tencere
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Taş oluverirsiniz sonra, demedi demeyin.